brex.ir
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۱۴ بازدید

مهندسی صنایع در مقابل مهندسی شیمی

مهندسی صنایع در مقابل مهندسی شیمی

مهندسی صنایع در مقابل مهندسی شیمی

مهندسی صنایع

مهندسان صنایع می توانند فعالیت های صنعت را برنامه ریزی، نظارت و مدیریت کنند تا از استفاده اقتصادی، ایمن و کارآمد از مواد، انرژی و منابع انسانی اطمینان حاصل کنند. وظیفه این موتورها شامل نحوه کنترل عملیات کیفی تا کشف و مقابله با نگرانی هایی است که بر مدیریت کار تأثیر می گذارد. آنها تخیل و تجربیات را برای ایجاد تکنیک های جدید تولید در پروژه های مختلف به کار می گیرند تا مصرف مواد، زمان یا کار را کاهش دهند و به اهداف به موقع دست یابند. مهندس باید بر ارتباط بین فروش و تولید نظارت کند تا نیازهای تولید را برآورده کند.

علاوه بر این، یک مهندس صنایع می تواند برای منابع تولید و سهام بیشتر با واحد مالی مشورت کند. کاربرد اصول حسابداری توسط مهندسان صنایع شامل استفاده از مثلثات و سایر مباحث پیشرفته ریاضی برای تجزیه و تحلیل، طراحی و حل مسائل در کار خود می باشد. مهندسان صنایع عمدتاً در صنایع تولیدی، صنایع حرفه ای، علمی و فنی و در صنعت معدن مشغول به کار هستند.

مهندسان شیمی

از آنجایی که نقش آنها اجرای اصول علمی در صنعت تولید است، مهندسان شیمی باید روابط کاری خوبی با سایر کارکنان درگیر در فرآیندهای تولید ایجاد کنند. علاوه بر این، مهندسی شیمی همیشه در حوزه‌های پویا، به‌عنوان مثال، انرژی تجدیدپذیر و فن‌آوری منابع سرمایه‌گذاری می‌کند و بنابراین در حفظ نیاز به خدمات مهندسی در بخش‌های تولیدی و صنعتی حمایت می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image


عزیزانی که مایل به همکاری با ما در حوزه ی مدیریت قسمت های مختلف سایت هستند، میتوانند مدارک و رزومه خود را برای ما ارسال نمایند .