brex.ir
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳  ۰ نظر   ۲۱۸ بازدید

مهندسی نرم افزار: فریلنسرها در مقابل یک تیم داخلی

مهندسی نرم افزار: فریلنسرها در مقابل یک تیم داخلی

مهندسی نرم افزار: فریلنسرها در مقابل یک تیم داخلی

اگر کسب و کار یا شرکت شما در حال شروع یک پروژه توسعه نرم افزاری است، چه وب سایت شما یا برنامه تلفن همراه، سوال این است که آیا باید یک توسعه دهنده داخلی استخدام کنید یا با فریلنسرها کار کنید.

خوب، همه چیز به بودجه شما، نیازهای خاص و همچنین پروژه های آینده در صورت وجود بستگی دارد. در این مقاله مزایا و معایب کار با مهندسان نرم افزار آزاد و همچنین استخدام تیم داخلی را با شما در میان گذاشته ایم.

مهندسین نرم افزار آزاد

در بسیاری از بازارهای آزاد، پیمانکاران مهندسی نرم افزار را خواهید یافت که آماده انجام پروژه های شما هستند. این برخلاف استخدام یک نفر است که زمان می برد و این احتمال وجود دارد که فرد نامناسبی را برای این کار استخدام کنید. همچنین استخدام یک توسعه دهنده تمام وقت با توجه به فضای اداری، کامپیوتر، اینترنت، حقوق و مزایایی مانند بیمه درمانی می تواند بسیار پرهزینه باشد. مزیت دیگر کار با فریلنسرها امروزه در دسترس بودن سیستم های مدیریت پروژه مانند Trello و همچنین ابزارهای صورتحساب مانند راه حل های فاکتور فریلنسری ریمووت است که مدیریت کار و پرداخت ها را قابل مدیریت تر می کند.

از جنبه منفی، پیگیری پیشرفت پروژه سخت است زیرا فریلنسرها از راه دور کار می کنند. چنین کارگرانی نیز به سختی می توانند با برخی از ارزش های اصلی کسب و کار و برنامه های آینده شما ترکیب شوند.

ایجاد یک تیم داخلی

برخی از شرکت ها ساختن یک تیم داخلی را ترجیح می دهند و این مزیت هایی نیز دارد. اول، شما کنترل و مدیریت کامل روی پروژه را دارید، زیرا توسعه دهنده (های) از دفتر شما کار می کنند. اگر پروژه های داخلی دارید که نیاز به درک مهندسی سیستم های شرکت و مهمتر از همه، اهداف کسب و کار دارند، این روش نیز ایده آل است. مانع ارتباطی که برای فریلنسرها وجود دارد نیز در اینجا از بین می رود.

از جنبه منفی، ساختن یک تیم داخلی به دلیل هزینه‌های سرباری که همراه با آن برچسب‌گذاری می‌کند، یک کار گران است. بهتر است فضای اداری، رایانه شخصی، اینترنت، حقوق و سایر قراردادهای قانونی مربوط به استخدام تمام وقت داشته باشید. در مقایسه با نرخ ساعتی فریلنسر برخی از توسعه دهندگان برتر، مهندسان نرم افزار تمام وقت بسیار پرهزینه هستند. همچنین بدست آوردن همان سطح تخصص که بازارهای آزاد ارائه می دهند می تواند بسیار سخت باشد.

چه راهی، فریلنسرها در مقابل یک تیم داخلی؟

کار با فریلنسرها ایده بسیار خوبی است اگر بودجه ای ندارید و پروژه های یکبار مصرف دارید. از جنبه منفی، نظارت بر پروژه سخت است زیرا فریلنسرها از راه دور کار می کنند. از طرف دیگر، تیم های داخلی گران هستند، اما پس از آن، زمانی که فرد مناسب را استخدام کردید، می توانید مطمئن باشید که کار را همانطور که می خواهید انجام می دهید و در صورت انجام کارهای بعدی، همیشه یک نفر در اختیار دارید.

همانطور که می بینید، هر دو طرف جوانب مثبت و منفی دارند، بنابراین به عنوان یک صاحب کسب و کار، بودجه و نیازهای خود را بسنجید و تصمیم درستی بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image


عزیزانی که مایل به همکاری با ما در حوزه ی مدیریت قسمت های مختلف سایت هستند، میتوانند مدارک و رزومه خود را برای ما ارسال نمایند .